Systém tepelného čerpadla vzduch-voda využívá tepelnou energii venkovního vzduchu na vytápění nebo chlazení domu a ohřev teplé užitkové vody.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda

Systém Aquarea tedy využívá k vytápění a chlazení energii, která vás nic nestojí. Elektrickou energii potřebuje jen k pohonu kompresoru, řídicí elektroniky, čerpadel a v případě velmi nízké venkovní teploty pro topné těleso. Výsledkem je vysoká účinnost a opravdová úspora energie.

Tepelných čerpadel je několik typů:

Dělený (splitový) systém
Skládá se z venkovní jednotky a hydraulického modulu, zpravidla umístěných v nějaké provozní místnosti nebo garáži. V této konfiguraci je zapotřebí potrubí přepravující chladicí médium mezi oběma jednotkami, ale systém se snadno do rodinného domu integruje a lze jej připojit např. k existujícímu zásobníku teplé vody.

Systém s jednou jednotkou (monoblok)
Je tvořen pouze venkovní jednotkou. Instalace nepotřebuje potrubí chladicí kapaliny a připojí se jen na systém topení. Tento systém se tedy snáze instaluje, má však větší nároky na venkovní prostor.

Popis činnosti

Venkovní jednotka zachytává volnou energii z venkovního vzduchu a přenáší ji do domu prostřednictvím hydraulického modulu. Tyto volné kalorie jsou přenášeny do hydraulického modulu pomocí chladicího plynu šetrného k životnímu prostředí s vysokým koeficientem tepelné výměny (R410A).

Prostřednictvím hydraulického modulu s ovládacím panelem lze teplotu v domě ovládat a účinně zvyšovat na maximální hodnotu. Má tepelný výměník, který přenáší kalorie obsažené v chladicím médiu přicházejícím z venkovní jednotky do vody používané pro vytápění domu a ohřev vody.

Hydraulický modul řídí priority týkající se topení a výroby teplé vody. Rovněž je vybaven filtrem zachycujícím částice větší než 400 μm. Tento hydraulický modul se nachází v domě (v případě děleného systému), nebo venku (v případě systému s jednou jednotkou).

V zásobníku na teplou užitkovou vodu (TUV) se pomocí tepelného čerpadla ohřívá voda na mytí. Zásobník má nádrž vyrobenou z nerezové oceli nebo je smaltovaný, což zaručuje jeho velmi dlouhou životnost. Rovněž je vybaven 3 kW článkem, který zaručuje maximální pohodlí v případě velmi nízkých venkovních teplot. Ohřívač umístěný v horní části zaručuje maximální účinnost a rychlejší ohřívání. Zásobník TUV je dodáván s trojcestným ventilem pro připojení do okruhu tepelného čerpadla.

Další volitelné prvky (nedodává společnost Panasonic):
- Pokojový termostat, který lze připojit k systému Aquarea, aby se zajistily optimální tepelné podmínky v místnosti.
- Solární sada pro připojení solárních panelů za účelem dosažení ještě vyšší účinnosti.

 

Snadné programování ovládacího panelu

Teplota primárního okruhu je řízena na základě venkovní teploty - ekvitermní regulace.
Teplota primárního okruhu se určí dle instalovaného typu topného systému.
Dále zvolíte typ operace, kterou potřebujete: prioritu topení nebo prioritu ohřevu teplé vody.

Nastavení teplotní křivky

© 2011 Panasonic Marketing Europe GmbH, organizační složka Česká republika.

Kontakt na provozovatele

XIP s.r.o.

Mladoboleslavská 1116

197 00 Praha 19 Kbely

tel.: (+420) 251 109 352

Servisní středisko

Servisní a školicí středisko

ISC Communication Czech a.s.

Mladoboleslavská 1116

197 00 Praha 19 Kbely

Váš produktový manager

Ing. Martin Fišer

Telefon: 251 109 361
Mobil: 602 390 389

 

Další informace

logo xip