Systém tepelného čerpadla vzduch-voda využívá tepelnou energii obsaženou ve venkovním vzduchu k vytápění domu. Systém Aquarea využívá bezplatnou energii k vytápění přípravě teplé vody vaší domácnosti. Tepelné čerpadlo je mnohem flexibilnější a úspornější alternativou tradičního kotle. Spotřebovává elektřinu pouze na provoz kompresoru, elektroniky, čerpadla a v případě extrémně nízkých teplot elektrických topných článků. Výsledkem je velmi vysoká účinnost a skutečná úspora energie.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda Panasonic Aquarea je velmi jednoduchý topný a klimatizační systém pro instalaci do nových nebo starých budov. Systém Panasonic Aquarea vzduch-voda také představuje významnou úsporu nákladů na instalaci a údržbu - není nutné provádět vrty nebo výkopové práce jako u geotermálních instalací, ani není nutné zřizovat plynové přípojky, stavět komíny nebo palivové nádrže. U dodatečných montáží nebo rekonstrukcí je možné jednoduše napojit hydrobox na stávající systém topení s nízkoteplotními radiátory nebo na podlahové topení.

 

Ideální řešení topení pro nové i staré budovy:

• Panasonic nabízí 3 modelové řady tepelných čerpadel vzduch-voda:
- standardní tepelné čerpadlo - Aquarea High Connectivity
- tepelné čerpadlo s plným výkonem i při -15ºC - Aquarea T-CAP
- vysokoteplotní tepelné čerpadlo (teplota výstupní vody 65 °C) - Aquarea HT
• Široká škála modelů od 7 do 16 kW, jednofázových i třífázových, s jedním i dvěma bloky
• Vysoce účinné tepelné čerpadlo, které funguje při venkovních teplotách až -20 ºC
• Snižuje náklady na energii díky svému poměru COP 4,74*
• Snižuje spotřebu energie a emise CO2
• V létě poskytuje chlazení
• Vysoce flexibilní:
- Připojení ke stávajícímu systému topení
- Připojení k solárním panelům

Vysoce účinné topení Aquarea - tepelné čerpadlo představuje až 78% úsporu topných nákladů oproti elektrickému vytápění.

Až 78 % vyprodukovaného tepla čerpadlem je zdarma, protože pochází z venkovního vzduchu.

Vysoká účinnost tepelných čerpadel AQUAREA

Systém kompresoru Inverter+ pro ještě větší účinnost

S více než 100 milióny dodaných kompresorů, potvrdil Panasonic své vedoucí postavení na trhu a vynikající kvalitu a spolehlivost svých tepelných čerpadel. Se systémem kompresoru Panasonic Inverter+ ušetříte až 30 % energie ve srovnání s tradičním systémem bez invertoru.

Aquarea High Connectivity

Pro dům s nízkoteplotními radiátory nebo podlahovým vytápěním je dobrým řešením naše tepelné čerpadlo Aquarea High Connectivity. Toto řešení může fungovat jako samostatná jednotka, nebo je lze zkombinovat s dalším zdrojem tepla (plynový kotel, kotel na fosilní paliva apod.). Toto řešení má nejlepší poměr tepelného výkonu a účinnosti.

Účinnost se měří koeficientem účinnosti (COP). Koeficient účinnosti - COP - představuje poměr vyrobeného tepla ku spotřebované energii tepelného čerpadla. Díky koeficientu COP lze tepelná čerpadla vzduch-voda podrobně porovnat s konkurencí. Například, systém Aquarea 12 kW má COP koeficient 4,67 = na každý spotřebovaný kW příkonu, připadá 4,67 kW energie (podle EN 14511-2), tj. o 3,67 kW více než u konvenčního systému elektrického topení, což znamená 78% úsporu. Spotřebu lze dále snížit připojením solárních panelů k Aquarea systému.

Aquarea T-CAP – stálý tepelný výkon i při -15°C

Pokud je nejdůležitějším aspektem udržet jmenovitý výkon i při teplotách -7 °C nebo -15 °C, toto čerpadlo zaručuje, že bude vždy k dispozici dostatečný výkon pro vytápění domu bez pomoci externího kotle – i při mimořádně nízkých teplotách. Aquarea T-CAP má vždy vysokou účinnost a vysoký tepelný výkon i při mimořádně nízkých teplotách. S čerpadlem Aquarea T-CAP vždy dosáhnete vysokých úspor.

Aquarea HT - nová řada vysokoteplotních tepelných čerpadel s teplotou výstupní vody 65 °C

Pro dům s vysokoteplotními radiátory (například litinovými radiátory) je zřejmě nejvhodnější vysokoteplotní řešení Aquarea High Temperature, protože Aquarea HT dodává výstupní vodu o teplotě 65 °C i při -15 °C. Aquarea HT dokáže ohřívat vodu v systému na teplotu 65 °C pouze pomocí tepelného čerpadla.

Copyright

© 2011 Panasonic Marketing Europe GmbH, organizační složka Česká republika.

Kontakt na provozovatele

XIP s.r.o.

Mladoboleslavská 1116

197 00 Praha 19 Kbely

tel.: (+420) 251 109 352

Servisní středisko

Servisní a školicí středisko

ISC Communication Czech a.s.

Mladoboleslavská 1116

197 00 Praha 19 Kbely

Váš produktový manager

Ing. Martin Fišer

Telefon: 251 109 361
Mobil: 602 390 389

 

Další informace

logo xip