Funkce pro úsporu energie

Šetrný přístup k životnímu prostředí a úspora energie by neměly ohrožovat váš pohodlný životní styl. Proto byly do nových klimatizací Panasonic aplikovány technologie, které šetří až 70% energie.

Nové klimatizace Inverter+ snižují spotřebu o 64 % při vytápění a 50 % při chlazení.

S klimatizací Inverter+ se budete cítit vždy pohodlně. Po rychlém dosažení nastavené teploty (A); dojde k pozvolnému vyrovnání výkonu (B) pro udržení konstantní teploty (C). Takže nedochází k velkým teplotním výkyvům a šetříte výkon. Velký výběr klimatizací s různým výkonem vám zaručí příjemnou teplotu za všech okolností, i v případě velkého pohybu lidí v pokoji. Takovým způsobem, poskytují klimatizace Inverter+ přesnější regulaci teploty než modely bez invertoru.

Inverter+

INVERTER+ VÝHODY

• Vytopte nebo zchlaďte místnost na nastavenou teplotu za poloviční dobu.
• Panasonic klimatizace Inverter+ regulují pokojovou teplotu lépe než modely, které mají konstantní rychlost provozu
• Klimatizace Inverter+ mají o 64 % větší kapacitu vytápěnínež modely, které mají konstantní rychlost provozu.
• Poskytují více než dostatečný výkon pro vytopení místnosti v zimě.
• Modely Inverter+ rozvádí teplý vzduch na větší vzdálenost než elektrické radiátory. Neznečišťují místnost jako např. petrolejové topení. Nehrozí riziko vzniku požáru jako např. u plynových topení. Klimatizace přenáší teplo do vzduchu v místnosti, takže jsou bezpečné a praktické.
• Testy ukázaly, že klimatizace Panasonic Inverter+ má o polovinu nižší spotřebu elektřiny oproti modelům bez invertoru.

 

Nová funkce ECONAVI – systém, který šetří energii snížením jejího plýtvání

Společnost Panasonic představuje nový koncept ECONAVI – inteligentní ekologickou funkci s automatickou detekcí, která ještě více snižuje plýtvání energií. Uživatelé tak mohou snadněji šetřit energii, a tím pádem i životní prostředí.

Koncept ECONAVI používá vysoce přesné technologie Human Sensor (Lidské čidlo) a Control Program (Řídicí program), aby provoz klimatizace optimalizoval podle podmínek v místnosti. Jak šetří energii? Díky použití technologie ke zjištění oblastí, kde obvykle dochází k plýtvání energie, a chladicího výkonu se samočinným nastavením. Tím vám pomáhá účinně šetřit energii bez přerušení chlazení a pohodlně.

Až 30% úspora energie v REŽIMU CHLAZENÍ* a 40% úspora energie v REŽIMU TOPENÍ**

Během stabilního provozu po dobu jedné hodiny se ušetří až 40 % spotřeby kumulované energie.

 

Systém ECONAVI snižuje plýtvání ve třech jednoduchých krocích:

Zkoumá
• Úrovně aktivity
• Přítomnost lidí
Vyhodnocuje
• Změny v pozicích lidí
• Změny v aktivitách lidí
• Změny v přítomnosti lidí
a provádí
• Upravuje směr proudění vzduchu
• Vysoká aktivita: automatické upravení nastavené
• teploty
• Nepřítomnost: šetří energii

 

Princip detekce pomocí čidla
Dvojité čidlo lidské aktivity detekuje úroveň lidské aktivity a zaměřuje směr proudění vzduchu na obsazenou zónu nebo zónu s vysokou aktivitou.

Schopnosti pokrytí
Dvojité čidlo systému ECONAVI pokrývá širší oblast díky vylepšené funkci detekce oblastí.

Rozlišování objektů
Technologie čidel systému ECONAVI využívá faktory jako rychlost, frekvence a teplota každého objektu, aby zjistila, zda jde o člověka.

Vysoce přesná detekce

Všechny objekty vyzařují infračervené paprsky, které jsou sice neviditelné, ale čidlo systému ECONAVI je dokáže v detekční zóně detekovat jako teplo. Když se objekt přesune do detekční zóny, systém ECONAVI srovná teplotu objektu s teplotou místnosti, aby zjistil, zda jde o člověka, a zjistí úroveň aktivity podle jeho pohybu. Celá místnost je rozdělena do 3 detekčních oblastí.

*Účinek úspory energie pro chlazení díky duálnímu čidlu ECONAVI: 30 % v testovacích podmínkách
Srovnání modelu invertoru 1,5 HP s duálním čidlem ECONAVI ZAPNUTÝM a VYPNUTÝM Duální čidlo ECONAVI ZAPNUTÉ Venkovní teplota: 35 °C/24 °C Dálkové nastavení teploty: 25 °C s rychlostí ventilátoru (vysoká) / vertikální směr proudění vzduchu: Auto, horizontální směr proudění vzduchu: Teplota nastavení režimu ECONAVI vzroste o 1 °C řízeno úrovní aktivity ECONAVI duální čidlo ECONAVI VYPNUTÉ Venkovní teplota: 35 °C/24 °C Dálkové nastavení teploty 25 °C s rychlostí ventilátoru (vysoká)/vertikální směr proudění vzduchu: Auto, horizontální směr proudění vzduchu: Přední Celková spotřeba energie je měřena po dobu 1 hodiny ve stabilním stavu. V testovací místnosti Panasonic (velikost:16,2 m2) Jedná se o maximální hodnotu úspory energie a účinek se liší podle podmínek instalace a používání.

**Účinek úspory energie pro topení díky duálnímu čidlu ECONAVI: 40% v testovacích podmínkách
Srovnání modelu invertoru 1,5 HP s duálním čidlem ECONAVI ZAPNUTÝM a VYPNUTÝM Duální čidlo ECONAVI ZAPNUTÉ Venkovní teplota: 7 °C/6 °C Dálkové nastavení teploty: 23 °C s rychlostí ventilátoru (vysoká) / vertikální směr proudění vzduchu: Auto, horizontální směr proudění vzduchu: Teplota nastavení režimu ECONAVI klesne o 2 °C řízeno úrovní aktivity ECONAVI duální čídlo ECONAVI VYPNUTÉ Venkovní teplota: 7 °C/6 °C Dálkové nastavení teploty: 23 °C s rychlostí ventilátoru (vysoká) / vertiální směr proudění vzduchu: Auto, horizontální směr proudění vzduchu: Přední Celková spotřeba energie je měřena po dobu 1 hodiny ve stabilním stavu. V testovací místnosti Panasonic (velikost:16,2 m2) Jedná se o maximální hodnotu úspory energie a účinek se liší podle podmínek instalace a používání.

 

Kontakt na provozovatele

XIP s.r.o.

Mladoboleslavská 1116

197 00 Praha 19 Kbely

tel.: (+420) 251 109 352

Servisní středisko

Servisní a školicí středisko

ISC Communication Czech a.s.

Mladoboleslavská 1116

197 00 Praha 19 Kbely

Váš produktový manager

Ing. Martin Fišer

Telefon: 251 109 361
Mobil: 602 390 389

 

Další informace

logo xip