Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla Panasonic Aquarea, systém vzduch-voda.

Systém tepelného čerpadla vzduch-voda využívá tepelnou energii venkovního vzduchu na vytápění nebo chlazení domu a ohřev teplé užitkové vody. Tepelná čerpadla Panasonic Aquarea tedy využívají k vytápění nebo chlazení energii, která vás nic nestojí. Elektrickou energii potřebují jen k pohonu kompresoru, řídicí elektroniky, oběhových čerpadel a v případě velmi nízké venkovní teploty pro topné těleso. Výsledkem je vysoká účinnost a opravdová úspora energie. Vysoce účinné topení Aquarea - tepelné čerpadlo představuje až 78% úsporu topných nákladů oproti elektrickému vytápění. Jak fungují tepelná čerpadla vzduch-voda?

Základní rozdělení tepelných čerpadel:
Dělený (splitový) systém
, který se skládá z venkovní jednotky a hydraulického modulu umístěného v nějaké provozní místnosti nebo garáži. V této konfiguraci je zapotřebí potrubí přepravující chladicí médium mezi oběma jednotkami, ale systém se do rodinného domu snadno integruje.
Systém s jednou jednotkou (monoblok)
. Je tvořen pouze venkovní jednotkou. Instalace nepotřebuje potrubí chladicí kapaliny a připojí se jen na systém topení.
Tepelná čerpadla Panasonic se dodávají ve verzi pouze topení nebo topení s chlazením. Dále si můžete vybrat jednofázovou (230V) nebo třífázovou (400V) variantu.

Tepelná čerpadla Panasonic, který produkt zvolit?

Tepelná čerpadla Aquarea High Connectivity – nejširší nabídka od 3 kW do 16kW. Pro dům s nízkoteplotními radiátory nebo podlahovým vytápěním je dobrým řešením naše tepelné čerpadlo Aquarea High Connectivity. Toto řešení může fungovat jako samostatná jednotka, nebo je lze zkombinovat s dalším zdrojem tepla (plynový kotel, kotel na fosilní paliva apod.). Toto řešení má nejlepší poměr tepelného výkonu a účinnosti (COP až 4,74).

Tepelná čerpadla T-CAP – stálý tepelný výkon i při -15°C. Pokud je nejdůležitějším aspektem udržet jmenovitý výkon i při teplotách -7 °C nebo -15 °C, zvolte tato tepelná čerpadla, která zaručují, že bude vždy k dispozici dostatečný výkon pro vytápění domu bez pomoci externího kotle i při mimořádně nízkých teplotách. Tepelná čerpadla Aquarea T-CAP mají vždy vysokou účinnost a vysoký topný výkon i při mimořádně nízkých teplotách. S tepelným čerpadlem Panasonic Aquarea T-CAP vždy dosáhnete vysokých úspor.

Vysokoteplotní tepelná čerpadla HT - teplota výstupní vody až 65 °C. Pro dům s vysokoteplotními radiátory je zřejmě nejvhodnější vysokoteplotní tepelné čerpadlo Aquarea High Temperature, protože Aquarea HT dodává výstupní vodu o teplotě až 65 °C. Tepelná čerpadla Aquarea HT dokáží ohřívat vodu v systému na teplotu 65 °C pouze pomocí kompresoru tepelného čerpadla!

Pro návrh tepelného čerpadla nám pošlete vyplněný formulář, který naleznete zde Poptávkový formulář pro tepelná čerpadla.

Kontakt na provozovatele

XIP s.r.o.

Mladoboleslavská 1116

197 00 Praha 19 Kbely

tel.: (+420) 251 109 352

Servisní středisko

Servisní a školicí středisko

ISC Communication Czech a.s.

Mladoboleslavská 1116

197 00 Praha 19 Kbely

Váš produktový manager

Ing. Martin Fišer

Telefon: 251 109 361
Mobil: 602 390 389

 

Další informace

logo xip