Klimatizace Panasonic

 

Klimatizace Panasonic

 

Na trhu jsou nyní k dostání klimatizace v různých provedeních a od různých výrobců. Nejběžnější typy pro bytové jednotky a kanceláře jsou dělené klimatizace (tzv. splitové klimatizace), které jsou nejúčinnější, nejkomfortnější a také nejspolehlivější. Tyto klimatizace se dále dělí do dvou zakladních provedení: tzv. Single-Split s 1 venkovní a 1 vnitřní jednotkou nebo tzv. Multi-Split s 1 venkovní a 2-5 vnitřními jednotkami. Další typy jsou například mobilní klimatizace nebo okenní klimatizace. Základní popis těchto klimatizací naleznete v článku Typy klimatizací.

 

Klimatizace je zpravidla výrazným doplňkem interiéru, nevybírá se jen podle ceny a výkonu, ale i podle vzhledu. Dalším rozhodujícím kritériem jsou funkce, které rozšiřují variabilitu použití klimatizace, např. systém čištění vzduchu nebo možnost přitápění v chladném období.

 

Panasonic dodává nejúspornější klimatizace s řízenými otáčkami kompresoru, tzv. invertor (Popis invertorové technologie), což zajišťuje až 64% úsporu energie při topení a 50% úsporu energie při chlazení.

 

Zákazníci si mohou vybrat z několika vzhledově a funkčně rozdílných modelových řad. Nejvyšší modelová řada ETHEREA (označení KIT-E..PKE v bílé barvě nebo KIT-XE..PKE ve stříbrné barvě) nabízí atraktivní design a komfortní funkce - aktivní čistička vzduchu (technologie nanoe-g), jemná regulace zamezující rychlému poklesu vlhkosti vzduchu v místnosti, čidlo ECONAVI pro optimalizaci provozu a úsporu energie a tichý provoz s hlučností pouze 20dB.

Druhá tzv. standardní řada s označením KIT-RE..PKE-3 se liší menším množstvím nadstandardních funkcí. Tato modelová řada nemá aktivní čističku vzduchu, ale je vybavena antialergickým filtrem Alleru-Buster pro zachycení virů, bakterií a plísní.

 

V bytech a kancelářích jsou nejčastěji používané klimatizace s nástěnnými vnitřními jednotkami, které jsou cenově nejdostupnější. Jestliže nelze z technických nebo estetických důvodů nástěnná jednotka použít, můžete zvolit kazetovou jednotku, která se umísťuje do stropního podhledu. Další alternativou může být konzolový model.

Výkon je základní parametr při výběru klimatizace. Mezi parametry, které nejvíce ovlivňují výkon klimatizace, patří velikost místnosti, velikost a orientace oken, zateplení a výkon elektrických spotřebičů. Pro návrh vhodné klimatizace nám pošlete vyplněný formulář, který naleznete zde Poptávkový formulář klimatizace.

Kontakt na provozovatele

XIP s.r.o.

Mladoboleslavská 1116

197 00 Praha 19 Kbely

tel.: (+420) 251 109 352

Servisní středisko

Servisní a školicí středisko

ISC Communication Czech a.s.

Mladoboleslavská 1116

197 00 Praha 19 Kbely

Váš produktový manager

Ing. Martin Fišer

Telefon: 251 109 361
Mobil: 602 390 389

 

Další informace

logo xip