Klimatizace Panasonic

Klimatizace Panasonic

Na trhu jsou nyní k dostání klimatizace v různých provedeních a od různých výrobců. Nejběžnější typy pro bytové jednotky a kanceláře jsou dělené klimatizace (tzv. splitové klimatizace), které jsou nejúčinnější, nejkomfortnější a také nejspolehlivější. Tyto klimatizace se dále dělí do dvou zakladních provedení: tzv. Single-Split s 1 venkovní a 1 vnitřní jednotkou nebo tzv. Multi-Split s 1 venkovní a 2-5 vnitřními jednotkami. Další typy jsou například mobilní klimatizace nebo okenní klimatizace. Základní popis těchto klimatizací naleznete v článku Typy klimatizací.

Klimatizace je zpravidla výrazným doplňkem interiéru, nevybírá se jen podle ceny a výkonu, ale i podle vzhledu. Dalším rozhodujícím kritériem jsou funkce, které rozšiřují variabilitu použití klimatizace, např. systém čištění vzduchu nebo možnost přitápění v chladném období.

Panasonic dodává nejúspornější klimatizace s řízenými otáčkami kompresoru, tzv. invertor (Popis invertorové technologie), což zajišťuje až 64% úsporu energie při topení a 50% úsporu energie při chlazení.

Číst dál: Klimatizace Panasonic

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla Panasonic Aquarea, systém vzduch-voda.

Systém tepelného čerpadla vzduch-voda využívá tepelnou energii venkovního vzduchu na vytápění nebo chlazení domu a ohřev teplé užitkové vody. Tepelná čerpadla Panasonic Aquarea tedy využívají k vytápění nebo chlazení energii, která vás nic nestojí. Elektrickou energii potřebují jen k pohonu kompresoru, řídicí elektroniky, oběhových čerpadel a v případě velmi nízké venkovní teploty pro topné těleso. Výsledkem je vysoká účinnost a opravdová úspora energie. Vysoce účinné topení Aquarea - tepelné čerpadlo představuje až 78% úsporu topných nákladů oproti elektrickému vytápění. Jak fungují tepelná čerpadla vzduch-voda?

Základní rozdělení tepelných čerpadel:
Dělený (splitový) systém
, který se skládá z venkovní jednotky a hydraulického modulu umístěného v nějaké provozní místnosti nebo garáži. V této konfiguraci je zapotřebí potrubí přepravující chladicí médium mezi oběma jednotkami, ale systém se do rodinného domu snadno integruje.
Systém s jednou jednotkou (monoblok)
. Je tvořen pouze venkovní jednotkou. Instalace nepotřebuje potrubí chladicí kapaliny a připojí se jen na systém topení.
Tepelná čerpadla Panasonic se dodávají ve verzi pouze topení nebo topení s chlazením. Dále si můžete vybrat jednofázovou (230V) nebo třífázovou (400V) variantu.

Číst dál: Tepelná čerpadla

Kontakt na provozovatele

XIP s.r.o.

Mladoboleslavská 1116

197 00 Praha 19 Kbely

tel.: (+420) 251 109 352

Servisní středisko

Servisní a školicí středisko

ISC Communication Czech a.s.

Mladoboleslavská 1116

197 00 Praha 19 Kbely

Váš produktový manager

Ing. Martin Fišer

Telefon: 251 109 361
Mobil: 602 390 389

 

Další informace

logo xip